Kontaktovať recepciu

Turistika

Preskúmajte našu prírodu a okolie

Obec Spišské Bystré vďaka svojej výbornej polohe poskytuje širokú škálu turistiky či v katastri obce alebo v blízkom a vzdialenom okolí.

Spišské Bystré

Rázovitá podhorská obec juhozápadne od Popradu v západnej časti Hornádskej kotliny, pretiahlej tektonickej depresie medzi Nízkymi Tatrami a Kozími vrchmi, povyše ústia Bystrej do Hornádu. Založenie osady „villa Cubach“ je späté so založením kláštora v Spišskom Štiavniku po roku 1223, prvá písomná zmienka o nej je v listine z roku 1294, potvrdzujúcej dohodu Helebranda so spišským županom Baldom, ktorou sa rozdelila moc a príjmy z osád založených nemeckými kolonistami. Názov Cubach pochádza z nemeckého Kuh (krava) a Bach (potok). V roku 1332 sa spomína kostol sv. Michala. Obec bola známa výrobou súkna plsteného vo „foľušoch“ – zruboch s vodným kolesom –, čo pripomína vodné koleso v centre obce. Až do 20. storočia obec menila svojich vlastníkov, niekoľkokrát bola zničená požiarom. Súčasná podoba (tiež požiarom zničeného) kostola pochádza zo začiatku 20. storočia. Po druhej svetovej vojne bol v roku 1948 pôvodný názov obce Kubachy zmenený podľa názvu miestneho potoka na Spišské Bystré. V 80. rokoch 20. storočia bolo na juhovýchodnom okraji obce vybudované lyžiarske stredisko Ski centrum Kubašok, ktoré poskytuje veľmi dobré možnosti začínajúcim i náročným lyžiarom.

V katastri našej obce nájdete 2 náučné turistické chodníky:

ATRAKTÍVNE MIESTA V OKOLÍ

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké to je dýchať pod vodou? Ak to chcete zistiť, ale nie ste pripravení ponoriť sa do certifikačného kurzu potápania, potom je Aquacity Poprad pre vás!

Zobraziť viac

Ski centrum Kubašok, ktoré sa nachádza priamo v obci Spišské Bystré Vám poskytne lyžovačku pre celú rodinu.

Zobraziť viac

Golfový rezort Black Stork vo Veľkej Lomnici, na slnečnej strane Vysokých Tatier je obľúbeným miestom nielen pre hráčov golfu.

Zobraziť viac