Kontaktovať recepciu

Golf

Ceny nájdete na stránke rezortu

Golfový rezort Black Stork vo Veľkej Lomnici, na slnečnej strane Vysokých Tatier je obľúbeným miestom nielen pre hráčov golfu.

Golfový rezort Black Stork vo Veľkej Lomnici, na slnečnej strane Vysokých Tatier je obľúbeným miestom nielen pre hráčov golfu, ale je vhodný aj na usporiadanie golfových turnajov, golfových akadémií, či firemných podujatí počas celého roka. K dispozícii je 27 jamkové ihrisko, tréningové plochy, profesionálni tréneri golfu, samozrejmosťou je požičovňa golfového výstroja.

Príbeh golfového rezortu

Na začiatku príbehu golfového areálu Black Stork bola prvá golfová skúsenosť Ing. Jiřího Hrušku, ktorý bol v roku 1984 pri podpisovaní vládnej dohody s Ruhrgazom v Západnom Nemecku. „Dokument sa pripravoval na golfovom ihrisku a vtedy som sa prvý raz stretol s touto ušľachtilou hrou. Zapáčila sa mi. Môj partner hral a ja som mu nosil palice,“ spomína prezident Lomnického golfového klubu Ing. Jiří Hruška. V snahe dať Tatrám niečo navyše rozhodol sa vybudovať pod nimi golfové ihrisko. Nadšenie pre vec pomohlo zvládnuť náročné časy sceľovania a vykupovania pozemkov v okolí Veľkej Lomnice. Aj keď okolie iniciatíve Jiřího Hrušku nie vždy verilo, dôležité bolo, že pochopenie našiel u úspešného spoluinvestora. Odvaha a viera, že sa to môže podariť, postupne začali meniť sny na realitu. Golf sa do Tatier vrátil v roku 1999 na prvej cvičnej lúke. O rok neskôr bolo na svete prírodné 9-jamkové golfové ihrisko, o ďalšie štyri roky pribudlo kryté odpalisko. To už boli ale veci rozbehnuté tak, že o ďalších 6 rokov bolo na svete 18-jamkové ihrisko s novým hotelom a fantastickým zázemím pre všetkých milovníkov golfu pod Vysokými Tatrami. Neskôr prišla ďalšia deviatka, v plánoch je aquapark, sny a vízie idú ešte ďalej.

ATRAKTÍVNE MIESTA V OKOLÍ

Obec Spišské Bystré vďaka svojej výbornej polohe poskytuje širokú škálu turistiky či v katastri obce alebo v blízkom a vzdialenom okolí.

Zobraziť viac

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké to je dýchať pod vodou? Ak to chcete zistiť, ale nie ste pripravení ponoriť sa do certifikačného kurzu potápania, potom je Aquacity Poprad pre vás!

Zobraziť viac

Ski centrum Kubašok, ktoré sa nachádza priamo v obci Spišské Bystré Vám poskytne lyžovačku pre celú rodinu.

Zobraziť viac